İdeovate Consulting müştəri şirkətlərindən biri olan AzeRobot education 2 ilə yaxındır fəaliyyət göstərir. Şirkətin fəaliyyətə başladığı ilk gündən mühasibatlıq, hüquq, audit və hr xidmətləri göstəririk. Qısa müddətdə böyük uğurlara imza atan AzeRobot növbəti uğuru 14-15 yanvar 2023-cü il tarixdə keçirilən ART 2023 robototexnika turniri oldu. ART 2023 yeni abadlaşdırılmış son zamanlar kreativ yerli və xarici turistlərin marağına səbəb olan Balaxanı qəsəbəsində keçirildi.
Balaxanı İdman Kompleksində keçirilən turnirdə 12 kateqoriya üzrə 162 komanda, 450-dən çox iştirakçı iştirak etdi. İştirakçılar arasında Bakı Anadolu Türk Liseyi, Hədəf Şirkətlər qrupu, S.C.Pişəvəri adına Respublika Humanitar Fənlər Gimnaziyası, S.Rüstəm adına Xarici Dillər Təmayüllü Gimnaziya və AzeRobot Koroğlu, Sahil, Pirşağı, Şəhriyar, Balaxanı, Maştağa, Binəqədi, Bilgəh, Ramana filiallarının şagirdləri var idi.
Yarışın şəffaflığını qorumaq məqsədilə bir çox mütəxəssislər və qonaqlar dəvət olunmuşdu. Belə ki, Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Naziri müavini Ramil Cabbarov, Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının Prezidenti Elvin Balacanov, Azərbaycan Texniki Universitetin Rəqəmsallaşma və layihələr üzrə prorektoru Rəşad Əliyev, Azərbaycan Texniki Universitetin texniki dəstək qrupunun rəhbəri, Elektronika üzrə mütəxəssis Rauf Mehrabov, “TEKNOFEST Azərbaycan” layihəsinin rəhbəri Mübariz Abdullayev, Bilim Bakı mərkəzinin direktoru Yusuf Polat, İnterprobe – CiSo şirkətinin rəhbəri Mahir Yüksəl, Hədəf Şirkətlər Qrupunun Təsisçisi və Direktoru Şəmil Sadiq, Türkiye Maarif Vakfı Azərbaycan Ülke Temsilcisi İbrahim Balım, Azərbaycan Uluslararası Maatif Okulları Müdürü Ertuğrul Toy, STEAM Azərbaycan Robototexnika üzrə mütəxəssisləri Elməddin Musayev və Hüseyn Abdulov, Robotzadə şirkətinin direktoru Ahmet Özaslan, Gaming League Azerbaijan (GMT) direktoru Adil Mahmudov, GMT sport direktoru Aleksandr Xitrov, İdeovate Consulting MMC direktoru Nailə Namazova, Baku Creative Center MMC direktoru Emin Ələkbərov və telejurnalist Lalə Əliyeva qonaqlar arasında idilər.
Qonaqların ən çox diqqətini çəkən yeniyetmələrin iştirak etdiyi open category kateqoriyasında balaca dünyaları ilə düşünüb, hazırladıqları layihələr, sumo, line follower, xətt izləyən və s. kateqoriyaları üçün isə xüsusi strategiya düşünüb, proqramlaşdırdıqları döyüşən, yarışan robot maşınlar oldu.
Kompleksin hazırlanması üçün, çəkiliş qrupunun, iştirakçıların, qonaqların və heyətin qidalanması, turnir üçün xüsusi hazırlanmış geyimlərin və reklam xərclərinin qarşılanması, hesablanması İdeovate Consulting tərəfindən aparılmışdı.

AzeRobot education, one of Ideovate Consulting's client companies, has been operating for nearly 2 years. We have been providing accounting, legal, auditing and HR services since the first day of the company's operation. Having achieved great success in a short time, AzeRobot's next success was the ART 2023 robotics tournament held on January 14-15, 2023. ART 2023 was held in the recently renovated Balakhani settlement, which has attracted the interest of creative local and foreign tourists.
162 teams in 12 categories and more than 450 participants took part in the tournament held at the Balakhani Sports Complex. Among the participants were students of Baku Anatolian Turkish High School, Hadaf Companies group, S.C. Peshavari Republican High School for Humanities, S. Rustam High School for Foreign Languages and AzeRobot Koroglu, Sahil, Pirshagi, Shahriyar, Balakhani, Mashtaga, Binagadi, Bilgah, Ramana branches.
In order to maintain the transparency of the competition, many experts and guests were invited. Thus, the Deputy Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan Ramil Jabbarov, the President of the Association of Cyber Security Organizations of Azerbaijan Elvin Balajanov, the Vice-Rector for Digitization and Projects of the Azerbaijan Technical University Rashad Aliyev, the head of the technical support group of the Azerbaijan Technical University, Rauf Mehrabov, an electronics specialist, "TEKNOFEST Azerbaijan" project leader Mubariz Abdullayev, director of Bilim Baku center Yusuf Polat, head of Interprobe - CiSo company Mahir Yüksel, founder and director of Hadaf Group of Companies Shamil Sadiq, Türkiye Maarif Vakfi Azerbaijan Country Representative Ibrahim Balım, Director of Azerbaijan International Matif Schools Ertuğrul Toy, STEAM Azerbaijan Robotics specialists Elmaddin Musayev and Huseyn Abdulov, Robotzade company director Ahmet Özaslan, Gaming League Azerbaijan (GMT) director Adil Mahmudov, GMT sports director Aleksandr Khitrov, Ideovate Consulting LLC director Naila Namazova, Baku Crea tive Center LLC director Emin Alakbarov and TV journalist Lala Aliyeva were among the guests.
In the open category category, which attracted the most attention of the guests, the projects they thought and prepared with their little worlds, sumo, line follower, line follower, etc. and for categories, they thought of a special strategy and programmed fighting and competing robot machines.
For the preparation of the complex, the feeding of the film crew, participants, guests and staff, the payment of specially made clothes for the tournament and the advertising costs were calculated by Ideovate Consulting.